Miofunkcjonalna

Miofunkcjonalna

Co to jest: Terapia Miofunkcjonalna?

Jest to terapia, której celem jest skorygowanie nieprawidłowej pracy mięśni języka, ust oraz gardła w czasie odpoczynku, przeżuwania i połykania. Przywrócenie prawidłowej pracy tych partii mięśni przyczynia się do zniwelowania przeszkód w swobodnym przepływie powietrza przez drogi oddechowe. Co to dokładnie oznacza?

W jakich przypadkach stosujemy Terapię Miofunkcjonalną?

Zastanów się, czy Twoje dziecko: śpi z otwartą buzią, ma bezdechy w nocy lub problemy ortodontyczne? A może Ty borykasz się z nocnym chrapaniem, bezdechem lub często oddychasz przez usta? Metod leczenia tego typu przypadłości jest wiele, a Terapia Miofunkcjonalna jest jedną z nich.

Na czym polega Terapia Miofunkcjonalna?

Leczenie polega na wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych aktywujących mięśnie twarzy. Każde ćwiczenie dokładnie omawiam i przepracowuję, aby można je było samodzielnie wykonywać w domu. Kluczem do sukcesu jest dokładne i rzetelne wykonywanie zadanych bloków ćwiczeń, które zmieniają się wraz z wypracowanymi postępami.

Skuteczność Terapii Miofunkcjonalnej.

Terapia ta może być stosowana samodzielnie lub jako wsparcie innych metod leczenia nocnego bezdechu i chrapania. Udowodniono, że zmniejsza ona wskaźnik bezdechu o ok. 50% u osób dorosłych i 62% u dzieci.* Oprócz tego przyczynia się do poprawy artykulacji głosek – wymowa staje się wyraźniejsza, a seplenienie ulega redukcji.

* J. Abdullatif, M. Camacho, R. Capasso, V. Certal, C.A. Kushida, C.M. Ruoff, S. Zaghi, Myofunctional Therapy to Treat Obstructive Sleep Apnea: A Systematic Review and Meta-analysis, [w:] Sleep Nr 5/2015.

Czym się kieruję w swojej pracy?

Relacje

Nawiązanie odpowiednich relacji jest podstawą dobrej współpracy.

Człowiek

Na pierwszym zawsze jest człowiek ze swoimi potrzebami, emocjami, problemami i chęcią poprawy swojej sytuacji.

Możliwości

Wspólnie pracując, dążymy do uzyskania najlepszych efektów, jakie są możliwe.

Atmosfera

Cały proces terapeutyczny przebiega w atmosferze: poszanowania, zrozumienia i pełnej akceptacji.

Jestem tu i czekam
na Twój kontakt.

Pamiętaj, proszę. Jestem tu i czekam na Twój kontakt. Jeśli coś Cię niepokoi w zachowaniu lub procesie rozwoju Twojego dziecka. Jeśli potrzebujesz konsultacji lub konkretnej pomocy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości. Zadzwoń lub napisz już teraz.

Zadzwoń: +48 667 710 055
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności