Terapie

Monachijska Funkcjonalna diagnostyka rozwojowa dzieci

W codziennej pracy wykorzystuję także Monachijską Funkcjonalną diagnostykę rozwojową dzieci, która pomaga zidentyfikować potencjalne problemy rozwojowe. Badania przeprowadzam za pomocą kwestionariusza M-CHAT, który umożliwia ocenę kluczowych aspektów rozwoju dziecka, takich jak komunikacja, spostrzeganie społeczne i zachowanie. To cenne narzędzie, które może pomóc w wczesnym wykryciu objawów autyzmu oraz innych problemów rozwojowych.

Wyniki poddaję szczegółowej analizie, a następnie udzielam rodzicom lub opiekunom informacji oraz wskazówek dotyczących dalszych kroków. Warto pamiętać, że M-CHAT to narzędzie monitorujące i nie stanowi diagnozy. Jeśli wyniki sugerują potencjalne problemy rozwojowe, zalecam konsultacje z lekarzem lub specjalistą ds. rozwoju dziecięcego, aby przeprowadzić dalsze badania i oceny.

PEP-R Profil Psychoedukacyjny Schoplera

PEP-R Profil Psychoedukacyjny Schoplera ma na celu oszacowanie poziomu funkcjonowania dzieci, co stanowi dla mnie fundament do opracowania spersonalizowanego programu terapeutycznego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Otaczam opieką dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (do 12 roku życia), które funkcjonują na poziomie przedszkolnym lub niższym. Program ten pozwala mi diagnozować dzieci ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera oraz dzieci z zaburzeniami w rozwoju mowy.

W swojej pracy korzystam również z takich pomocy jak:

KOLD – Karta Oceny Logopedycznej Dziecka,

KORP – Karta Oceny Rozwoju Psychoruchowego,

KOZE – Karta Oceny Zachowania i Emocji,

KOSF – Karta Oceny Słuchu Fonemowego,

KOJD – Karta Oceny Języka Dziecka.

Czym się kieruję w swojej pracy?

Relacje

Nawiązanie odpowiednich relacji jest podstawą dobrej współpracy.

Człowiek

Na pierwszym zawsze jest człowiek ze swoimi potrzebami, emocjami, problemami i chęcią poprawy swojej sytuacji.

Możliwości

Wspólnie pracując, dążymy do uzyskania najlepszych efektów, jakie są możliwe.

Atmosfera

Cały proces terapeutyczny przebiega w atmosferze: poszanowania, zrozumienia i pełnej akceptacji.

Jestem tu i czekam
na Twój kontakt.

Pamiętaj, proszę. Jestem tu i czekam na Twój kontakt. Jeśli coś Cię niepokoi w zachowaniu lub procesie rozwoju Twojego dziecka. Jeśli potrzebujesz konsultacji lub konkretnej pomocy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości. Zadzwoń lub napisz już teraz.

Zadzwoń: +48 667 710 055
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności