Terapie

Terapeuta ACC Szczecin – wspomagam rozwój porozumiewania się

Terapia ACC/AT, czyli terapia alternatywnych i wspomagających systemów komunikacji, która jest pomaga osobom z trudnościami w komunikacji werbalnej. ACC może obejmować wszystko, od gestów ciała i mowy, przez obrazy i symbole, po zaawansowane urządzenia elektroniczne.

Celem terapii ACC jest umożliwienie osobom z zaburzeniami mowy i języka efektywnej komunikacji. Jest to pomocne dla osób mających trudności werbalne w porozumiewaniu się, Pomagam osobom z autyzmem, afazją, po udarze czy z innymi schorzeniami neurologicznymi.

Terapia ACC jest zawsze przeze mnie dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę jego zdolności motoryczne, percepcyjne i kognitywne. Moim celem jest dopasowanie najbardziej efektywnego indywidualnego systemu komunikacji dla danej osoby, który pozwoli jej na wyrażanie swoich myśli, uczuć i potrzeb.

Komunikacja alternatywna i wspomagająca – Szczecin

Jestem specjalistą w zakresie komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC/AT). Moja oferta skierowana jest do osób, które z powodu różnych zaburzeń mają trudności z komunikacją werbalną. Z moimi pacjentami pracuję nad rozwojem umiejętności korzystania z dopasowanego indywidualnie systemu komunikacji, zarówno w kontekście mowy, jak i innych form porozumiewania się. Pomagam bliskim osób korzystających z AAC, wspieram, konsultuję. Moim celem jest dostarczenie indywidualnych i systemowych rozwiązań osobom z trudnościami w komunikowaniu się.

Moja praca obejmuje także maksymalizację możliwości komunikacyjnych dzieci i dorosłych z trudnościami w tym aspekcie. Daję wsparcie pacjentom, których problemy wynikają z dysleksji, opóźnionego rozwoju mowy, chorób neurologicznych, zespołów wad genetycznych, mózgowego porażenia dziecięcego czy niepełnosprawności intelektualnej.

Czym się kieruję w swojej pracy?

Relacje

Nawiązanie odpowiednich relacji jest podstawą dobrej współpracy.

Człowiek

Na pierwszym zawsze jest człowiek ze swoimi potrzebami, emocjami, problemami i chęcią poprawy swojej sytuacji.

Możliwości

Wspólnie pracując, dążymy do uzyskania najlepszych efektów, jakie są możliwe.

Atmosfera

Cały proces terapeutyczny przebiega w atmosferze: poszanowania, zrozumienia i pełnej akceptacji.

Jestem tu i czekam
na Twój kontakt.

Pamiętaj, proszę. Jestem tu i czekam na Twój kontakt. Jeśli coś Cię niepokoi w zachowaniu lub procesie rozwoju Twojego dziecka. Jeśli potrzebujesz konsultacji lub konkretnej pomocy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości. Zadzwoń lub napisz już teraz.

Zadzwoń: +48 667 710 055
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności