Pomóc najmłodszym.

WWR

Każde dziecko jest największym skarbem dla swoich rodziców. Będąc rodzicami, chcemy dla swojej pociechy jak najlepiej. Pragniemy, by było zdrowe, szczęśliwe i prawidłowo się rozwijało.

Naturalnym rodzicielskim odczuciem jest troska: Czy z moim dzieckiem jest wszystko w porządku? Czy jego rozwój jest prawidłowy? Czy zaobserwowana różnica w rozwoju pomiędzy moim dzieckiem, a jego rówieśnikami jest normalnym etapem jego indywidualnego rozwoju, czy już jest coś, co powinno nas zaalarmować?

Rodzicom, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, mówię, że zawsze warto skonsultować się ze specjalistą. Po takiej konsultacji, albo dowiadujemy się, że wszystko w porządku albo dostajemy konkretne wskazówki, w jaki sposób można dziecku pomóc. Jedną z głównych terapii, której celem jest pomoc najmłodszym, jest właśnie WWR.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju – terapia dla najmłodszych.

Jest to terapia przeznaczona dla dzieci od pierwszych dni życia aż do momentu rozpoczęcia przez nich nauki w szkole. Z terapii mogą skorzystać dzieci, u których podejrzewa się różnego typu nieprawidłowości rozwojowe, w tym: autyzm, niedosłuch, problemy ze wzrokiem, jak również trudności w nawiązywaniu relacji społecznych, problemy z komunikacyjne – opóźniony rozwój mowy, czy trudności w samodzielnym wykonywaniu przez dziecko pewnych czynności.

Terapia WWR ma na celu niwelację różnic w rozwoju różnych umiejętności pomiędzy dzieckiem z zaburzeniami a dziećmi uznanymi za rozwijające się prawidłowo.

Czym charakteryzuje się WWR?

Po pierwsze, skuteczność tej terapii w dużej mierze zależy od tego, jak szybko została wdrożona – im szybciej, tym łatwiej można wyrównać u dziecka różne deficyty rozwojowe.

Po drugie, jest to terapia wielokierunkowa. WWR może obejmować pracę nad kilkoma obszarami równocześnie.

Po trzecie, im wcześniej rozpoczniemy terapie, tym jej efekt będzie bardziej utrwalony i dłużej się utrzyma.

I najważniejsze. W tej terapii dużą rolę odgrywa współpraca z rodzicami, która polega na codziennej pracy z dzieckiem w domu oraz przekazywaniu istotnych informacji terapeucie.

Czym się kieruję w swojej pracy?

Relacje

Nawiązanie odpowiednich relacji jest podstawą dobrej współpracy.

Człowiek

Na pierwszym zawsze jest człowiek ze swoimi potrzebami, emocjami, problemami i chęcią poprawy swojej sytuacji.

Możliwości

Wspólnie pracując, dążymy do uzyskania najlepszych efektów, jakie są możliwe.

Atmosfera

Cały proces terapeutyczny przebiega w atmosferze: poszanowania, zrozumienia i pełnej akceptacji.

Jestem tu i czekam
na Twój kontakt.

Pamiętaj, proszę. Jestem tu i czekam na Twój kontakt. Jeśli coś Cię niepokoi w zachowaniu lub procesie rozwoju Twojego dziecka. Jeśli potrzebujesz konsultacji lub konkretnej pomocy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości. Zadzwoń lub napisz już teraz.

Zadzwoń: +48 667 710 055
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności