Nauczyć się,
jak się uczyć.

Terapia Metodą Feuersteina – Instrumental Enrichment®

Na jakiej zasadzie opiera się Metoda Feuersteina?

U podstawy Metody Feuersteina leży głębokie przekonanie o tym, że wszyscy ludzie, niezależnie od wieku, przejawianych trudności czy statusu socjoekonomicznego mają zdolność do znacznego usprawniania swoich procesów uczenia się. Tym samym mają wystarczający potencjał do tego, by rozwijać się w swoim własnym tempie, zgodnie ze swoimi możliwościami i indywidualnymi zainteresowaniami.

Co zyskujemy dzięki tej metodzie?

Jak już wspomniałam, zastosowanie tej metody umożliwia zwiększenie potencjału do uczenia się. Dzięki niej można poprawić funkcje poznawcze i przenieść się na wyższy poziom zrozumienia – nauczyć się, jak się uczyć.

Dla kogo jest przeznaczona?

Terapia Instrumental Enrichment® jest bardzo uniwersalna. Skierowana jest do dzieci powyżej 7 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych. Daje fenomenalne efekty zarówno w przypadku dzieci, które mają poważne problemy z nauką, jak również w przypadku dzieci zdolnych, które chcą pogłębiać swoje umiejętności uczenia się.

Jak przebiega proces terapeutyczny w Instrumental Enrichment®?

Metoda ta nazywana jest również “uczeniem się przez doświadczenie w mediacji”, dlatego jednym z jej głównych narzędzi są dociekliwe pytania. Tu nie mówimy dziecku, co ma robić i w jaki sposób ma podejść do zadania. Tu, zamiast czytania polecenia, pytamy: „Jak sądzisz, od czego możesz zacząć?”. Tu nie ma błędnych odpowiedzi, są tylko takie, które szybciej lub wolniej przybliżają nasz do uzyskania rezultatu. Ucząc się wybierać lepsze, dziecko uczy się poznawać świat na swój własny sposób.

Czym się kieruję w swojej pracy?

Relacje

Nawiązanie odpowiednich relacji jest podstawą dobrej współpracy.

Człowiek

Na pierwszym zawsze jest człowiek ze swoimi potrzebami, emocjami, problemami i chęcią poprawy swojej sytuacji.

Możliwości

Wspólnie pracując, dążymy do uzyskania najlepszych efektów, jakie są możliwe.

Atmosfera

Cały proces terapeutyczny przebiega w atmosferze: poszanowania, zrozumienia i pełnej akceptacji.

Jestem tu i czekam
na Twój kontakt.

Pamiętaj, proszę. Jestem tu i czekam na Twój kontakt. Jeśli coś Cię niepokoi w zachowaniu lub procesie rozwoju Twojego dziecka. Jeśli potrzebujesz konsultacji lub konkretnej pomocy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości. Zadzwoń lub napisz już teraz.

Zadzwoń: +48 667 710 055
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności